Anna je dcerou bývalého českého reprezentanta v běhu na lyžích, který před lety odešel k ´protinožcům´. „Stejně jako já studoval sportovní gymnázium ve Vimperku. Proto Anna jezdí na kempy do Čech, do Vimperku nebo pobývá tady u nás,“ říká Luděk Šeller z Chodova.

Pod jeho dohledem Anna ve stopách v okolí Čerchova vylepšuje svoji techniku. Pomáhá jí to, že trénuje společně s Šellerovým synem Luďkem, vloni žákovským mistrem republiky. „Snaží se, ale musí ještě hodně trénovat. Je spíše vytrvalecký typ. Doma v Austrálii by měla patřit k nejlepším, ale v Innsbrucku, v konkurenci reprezentantek lyžařských velmocí, to bude mít těžké,“ míní trenér.

Přestože i v Austrálii jsou hory, kde mají sníh, pro většinu národa je lyžování exotickou zábavou. „U nás doma v Mount Beauty není sníh nikdy a do hor je to daleko. Tady je sněhu víc. A je tu větší zima. Když už je u nás mráz, je tak nula,“ vypráví Anna, která při návštěvě zimního stadionu v Domažlicích s úžasem poprvé v životě nazula brusle.

Minulý víkend se v Caparticích zúčastnila lyžařských závodů. Tříkilometrovou trať ujela jako druhá a při předávání cen se setkala s olympijským vítězem Mattem Emmonsem. Rodiče jeho ženy Kateřiny totiž mají nedaleko chalupu. A protože „táta“ Kůrka v Austrálii trénuje tamní střelce, ti si u něj udělali zastávku při cestě na Světový pohár v Mnichově. A tak se s nimi Anna, tisíce kilometrů od domova, setkala. „Tolik úspěšných sportovců jsem v životě neviděla. Až tady,“ říká nadšeně mladičká lyžařka.

Kromě setkání se známými sportovci ji při pobytu na Chodsku nadchlo cukroví, koláče a hodní lidé. I proto bude na blížící se zimní olympiádě ve Vancouveru u televize držet palce našemu Lukáši Bauerovi. „Víc ale budu fandit Australanům, protože ti to potřebují víc,“ dodává Anna se smíchem.