Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Výrazně se v budoucnu promění třeba stavba v Plzeňské ulici naproti soukromé škole Bean. „Hrozilo, že se z ní stane ubytovna a nastěhuje se do ní velké množství agenturních pracovníků. To jsme nechtěli, a tak jsme dům raději koupili,“ konstatoval starosta Staňkova Alexandr Horák. Ten letos zažádá o dotaci na projekt, který počítá se 14 městskými byty.

V plánu je také opravit budovu v Nádražní ulici nedaleko kostela svatého Jakuba. „Dříve tam bylo železářství. V tomto případě část objektu necháme zbourat, ve zbytku budou opět byty, v přízemí vznikne obchod s květinami a zahrádkářskými potřebami,“ nastínil Horák.

Zatím nejdále je vedení města s bývalým areálem uhelných skladů, který stojí rovněž v Nádražní ulici. Podle starosty jde o dlouhá léta nevyužívaný komplex, který půjde kompletně k zemi. „Ještě před deseti lety v jednom z domů fungoval nábytek. Ale pak už prostor úplně osiřel. Jakmile to počasí dovolí, začne demolice. Na místě vzniknou workoutové hřiště a park,“ řekl starosta.

Náklady vyjdou na zhruba šest milionů korun, přičemž 70 procent půjde z dotací. „Hotovo by mělo být nejpozději příští rok,“ odhadl Horák.