„Podzimní turné má pouze deset zastávek a končí 20. prosince ve Spáleném Poříčí,“ uvedl Deníku manažér Arakainu Petr Kubáň s tím, že menší množství koncertů vyplývalo z toho, že kapela se rozhodla plně věnovat přípravě a natáčení materiálu pro nové CD, které by mělo vyjít na jaře příštího roku.

„Netrpěliví fanoušci nebudou o nic ochuzeni, protože – ´ochutnávky´ z připravovaného materiálu zazní již v rámci tohoto turné, aby skladby vykrystalizovaly do finální podoby dle odezvy diváků,“ doplnil Kubáň.

Lze očekávat, že kapela se představí s typickým soundem posledních let a zúročí účinkování charismatického a oblíbeného zpěváka Jana Toužimského, který se stal novou a stálou tváří Arakainu. Podzimní část turné bude specifická také tím, že většinu míst, ve kterých proběhne, vybírali sami fanoušci. Výzva na oficiálním webu kapely, aby vytipovali a posílali svá doporučení na místa, kde se dlouho nebo dokonce ještě nikdy nehrálo, se setkala s obrovským zájmem.

„Těší nás, že si fanoušci vybrali právě Mrákov,“ uvedl za pořadatele Václav Sladký s tím, že podle informací kapely se mohou všichni těšit na kvalitní, osvědčený zvuk a na zbrusu novou scénu podpořenou nejmodernějšími světly.