Nově otevřené kdyňské Centrum vodní zábavy navštívilo za necelý měsíc téměř devět tisíc lidí.

„Máme radost. Návštěvnost je výborná a lidé jsou spokojení. Centrum je zatím ve zkušebním provozu, ale vše funguje bez problémů. Dolaďujeme jen drobné nedostatky, jako je málo věšáčků a podobně. Jediné, co nás trápí, je venkovní osev trávy, což je kvůli deštivému počasí trochu problém,“ uvedl starosta Kdyně Jan Löffelmann.

Nejvíce lidí zavítá do kdyňského aquaparku o víkendech.

„Během jednoho z víkendů zde bylo i šest set padesát návštěvníků, jinak se počty pohybují kolem čtyř až pěti set lidí. Výjimkou byl minulý víkend. Koupání lidé pochopitelně vyměnili za sledování finálových hokejových utkání,“ dodal Löffelmann.

Podle ředitele centra Jana Zelenky je zatím více navštěvovaná bazenová část.

„Zájem o jednotlivé atrakce je podle věkových skupin našich návštěvníků. Pro malé děti a mladé lidi je stěžejní určitě tobogan a vodní houpačka. Senioři dávají přednost vířivkám a masážím,“ řekl s tím, že wellness je zatím ve fázi poznávání.

„Wellness je ještě v plenkách. Devadesát pět procent lidí ho nezná, ale i podle podobných center je to jen otázka času. Wellness centra jsou většinou vyhledávaná v zimních měsících,“ dodal Zelenka.

Aquacentrum si uživatelé velmi pochvalují.

„Už jsem tady byla dvakrát a opravdu jsem si to užila. Vyzkoušela jsem už všechno. Ocenit musím i výborně řešený dětský bazén, který důkladně proklepli moji synové,“ řekla Markéta Novotná z Domažlic.

Ačkoliv Centrum vodní zábavy přitahuje denně stovky milovníků koupání, kdyňské koupaliště Hájovna nemá o letní sezonu obavy.

„Myslím, že otevření bazénu nás neohrozí. Lidé si nenechají ujít sluníčko a koupání venku. I ceny jsou u nás velice příznivé. Koupaliště je velice pěkně udělané. Jen je škoda, že stále nemáme slíbenou skluzavku do vody, na kterou čekáme už pět let. Chápeme, že musíme počkat až budou peníze“ řekla Jaroslava Tlustá, správce koupaliště Hájovna.