Do opravy stávajícího sportovního areálu se pustila Tělovýchovná jednota Sokol Prapořiště. Z antukového tenisového kurtu chtějí vybudovat víceučelové hřiště s umělým povrchem.

„Podařilo se nám získat dotaci ve výši šest set tisíc korun od Krajského úřadu Plzeň, o kterou jsme zažádali už před rokem. Další dvě stě padesátitisícovou dotaci uvolnil Městský úřad ve Kdyni a zbývajících sto padesát tisíc uhradíme z vlastních finančních zdrojů,“ uvedl předseda TJ Sokol Prapořiště Ladislav Vencl.

Prapořiští s rekonstrukcí začali začátkem září a její dokončení plánují nejpozději do poloviny listopadu. Rozhodli se tak kvůli náročné údržbě původního antukového povrchu.

„V dnešní době je udržování antuky velice drahé a náročné. Používání chemikálií je zakázané a antuka zarůstá. Inspirovali jsme se hřištěm v Mrákově, kde ho opravili asi před třemi lety,“ informoval nás Vencl.

V září začali s likvidací stávajícího oplocení a podezdívky.
„Už máme hotovou sklívku a čekáme na dodavatelskou firmu, která se postará o vybudování celého projektu včetně oplocení,“ řekl Deníku Vencl.
Nové víceúčelové hřiště nebude sloužit pouze členům tělovýchovné jednoty, ale využívat ho bude i místní základní a mateřská škola a samozřejmě i široká veřejnost.

„Rozhodli jsme se podpořit Prapořišťské sokoly v jejich záměru proto, že jim to velmi usnadní údržbu a zlepší stav stávajícího hřiště, které bude využívat i škola a s nimi i čtyři stovky obyvatel, které v Prapořištích žijí,“ uvedl starosta města Kdyně Jan Löffelmann.

„Kdybychom nezískali potřebné peníze z dotací, nemohli bychom se do rekonstrukce pustit. Naše příjmy z pronájmu ubytovny, hospody a prodejního stánku nejsou tak velké, aby stačily pokrýt náklady spojené s opravou hřiště,“ dodal Vencl.

Z tenisového kurtu vznikne plocha s umělým povrchem o rozměrech 34 krát 17 metrů, na které bude hřiště na malou kopanou, tenis, volejbal a streetball.

„S tělovýchovnou jednotou dlouhodobě a úspěšně spolupracujeme nejen na sportovním poli, ale pořádáme společně i různé akce. Už nyní naše škola využívá k hodinám tělocviku prostory sokolovny i venkovního hřiště. Pokud se ještě rozšíří, určitě to uvítáme a využijeme,“ uvedl ředitel Základní školy v Prapořišti Jan Dobiáš.