Narodil se 18. 10. 1914 v Újezdě a se sportem začal již v osmi letech v Sokole. Nejvíce ho zajímaly míčové hry, a jelikož v tělocvičně byl jako doma, již v 18 letech se stal cvičitelem a předával zkušenosti těm ještě mladším, což mu zůstalo celý život.

Ve 30. letech si oblíbil bílou stopu a stal se přeborníkem kraje v závodě sdruženém. Za války pracoval jako zámečník ve Škodovce v Plzni. Po válce začal psát další kapitolu svého života v pohraničím městě Bělá nad Radbuzou. Celý život zde pracoval jako opravář zemědělských strojů a později jako vedoucí dílny.

S kamarády Čečilem a Tomáškem stáli u zrodu Sokola což bylo v roce 1947. Po sjednocení tělovýchovy pracoval ve výborech Lokomotivy, kde byl místopředsedou a později i předsedou, zároveň byl i činný v okresních orgánech ČSTV. V Bělé založil lyžařský a turistický oddíl, ve kterých vychoval řadu přeborníků. Později byl také u zrodu ZRTV a zúčastnil se všech spartakiád. Byl nositelem řady uznání a pamětních medailí. Měl zásadu a zkušenost, že se lidé dají nejlíp získat osobním příkladem.

Antonín Veber - veřejný činovník.

Jeho snem bylo vybudovat na Bělsku lyžařskou základnu, což se mu povedlo na Liščí hoře. Zezačátku tam pracoval jen se svojí rodinou a partou nadšených kamarádů. Postupně se přidali i další, pomohly i úřad Bělá a družstvo Kovo. Dnes je tam slušně vybavená turistická základna, která zažila několik okresních přeborů v lyžování i celostátních turistických srazů nebo lyžařské výcviky pro děti ze základní školy.

Antonín Veber - sportovec.Pořádal výšlapy i dálkové pochody po celé republice a nejeden občan Bělé má dodneška pěkné a nezapomenutelné zážitky. Při všech těchto akcích mu pomáhala jeho rodina, hlavně jeho tři dcery Mirka, Jana a Hanka. Na okresní akce jak v lyžování, turistice, tak i v kopané se jezdilo stařičkým autobusem značky Garant, který osobně řídil, někdy jsme ho museli i tlačit, abychom vyjeli kopec, ale vždy bez nehod. Dodnes kolují různé historky z těchto cest. Zkrátka kolem Tondy bylo vždy rušno.

V roce 1984 dostal ke svým 70. narozeninám nejvyšší ocenění – Za zásluhy a rozvoj tělesné výchovy a sportu I. stupně. V roce 1977 se jel poprvé přejezd ´40 km Českým lesem´ z Capartic po hřebenu Haltravy do Bělé nad Radbuzou s cílem na Liščí hoře.

Letošní ročník tohoto přejezdu byl na jeho počest přejmenován na Memoriál Antonína Vebera. Jelikož letos bylo málo sněhu, uskutečnil se přejezd na kolech a pěšky. Na Liščí hoře byla pak odhalena pamětní deska k 100. výročí jeho narození.

Dalo by se ještě dlouho vzpomínat, protože jeho zachovalá kronika, čtyři sešity A4, kde jsou výstřižky, výsledkové listiny a fotky, to vše by vydalo na kompletní knihu, která by se mohla jmenovat Sportuje celá Bělá. Hodnoty, které Antonín Veber za ta dlouhá léta pro Bělsko vytvořil, by se daly těžko vyčíslit. Odešel od nás 10. 3. 1990 po nácviku poslední spartakiády…

Do poslední chvíle měl hlavu plnou plánů a představ, jak v nových podmínkách zajistit rozvoj sportu na Bělsku. Zanechal nám nezapomenutelný odkaz nadšeného sportovce a organizátora hodného následování pro kterého nebylo nic nemožné, proto na Antonína Vebera dnes vzpomeňte s námi.                                                                              Za KČT a lyžařský oddíl Bělá Jiří Mach