Ocenění za letitou práci ve sborech dobrovolných hasičů obdrželo celkem 33 hasičů z celého Plzeňského kraje.
Pamětní medaili převzal od hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse i starosta Sboru dobrovolných hasičů Kdyně Antonín Váchal.

Antonín Váchal pracuje ve Sboru dobrovolných hasičů ve Kdyni od roku 1966. Po celá léta je aktivním členem a iniciátorem mnoha akcí sboru.
„Považuji si toho, že patřím k šestici oceněných hasičů z našeho regionu. je to pro mne k té padesátce krásný dárek," řekl Antonín Váchal.

U hasičů je Váchal oficiálně evidován od roku 1966, ale jak sám říká, byl spolu se svými dvěma bratry na hasičině takříkajíc odkojen.
„Táta byl hasičem tělem a duší. Dělal to 60 let, takže jsem mezi hasiče chodil už jako malý kluk."

Do zániku firmy Přádelny česané příze Kdyně zde pracoval ve funkci velitele podnikového sboru a byl členem podnikového sportovního družstva.
„Ve fabrice jsem prošel různými funkcemi od preventisty až po velitele, kterého jsem dělal jedenáct let," pokračuje Váchal.

Starostou SDH Kdyně byl zvolen v roce 1999. Ve funkci nahradil svého otce.
„Když táta zemřel, byl jsem zvolen starostou SDH Kdyně a také starostou 9. okrsku, kam patří jedenáct sborů. Mám pořád co dělat a dělám to rád. Velmi mě těší, že náš okrsek patří k těm dobře hodnoceným."

Ačkoliv je Antonínu Váchalovi 66 let, je stále aktivní hasič.
Je členem výjezdové jednotky a patří také ke staré gardě, která se zúčastňuje oslav se starou automobilovou stříkačkou z roku 1926. Shromažďuje historické materiály sboru a okrsku.
„Zdraví mi slouží, tak proč bych nedělal, to, co mám rád. Co se týká historie, tak mám z čeho čerpat. Táta byl jakousi živou legendou Kdyně a střádal veškerou historii a já čerpám právě z jeho pamětí."

„Prvním posláním hasičů bylo a je pomoci člověku v neštěstí. Právě toto poslání je na hasičině to nejdůležitější. To bychom si měli všichni pamatovat," dodal Váchal.
Mezi další hasiče z domažlického regionu oceněné hejtmanem patří Jan Brei (SDH Březí), Václav Kalčík (SDH Újezd), Tomáš Kohel (SDH Domažlice), Václav Procházka (SDH Srbice) a Václav Sladký (SDH Tlumačov).