„Že jste někde neuhořeli, lumpové!" uzavírá anonym neskutečnou větou ručně psaný dopis. Ve vzkazu poukazuje mj. na příspěvek 100 tisíc korun, který zastupitelstvo odhlasovalo hasičům jako poděkování za letošní enormní zátěž v létě.

„Od půlky července do konce srpna jsme měli 31 výjezdů, historicky nejvíce. Nepamatujeme, aby se k požárům vyjíždělo dvakrát denně. Byl to nápor na techniku i na lidi, na zorganizování výjezdů jednotky, naši lidé jsou normálně v zaměstnáních, zvládli jsme vše, co bylo třeba," ohlíží se za náročnou sezonou starosta SDH Petr Lahoda.

Horšovskotýnští hasiči se už anonymem dále zabývat nebudou.
„Probrali jsme na to schůzi sboru minulý pátek. Závěr byl, že z toho nebudeme dělat vůbec nic. Napsal to nějaký vyšinutý jedinec. Jsou bohužel mezi námi i tací," konstatoval Lahoda s tím, že ani v minulosti nic podobného neřešili.

„Myslím, že za anonymem může být jeden z našich bývalých členů, který ze sboru odešel asi před deseti lety. Podle výrazů v anonymu jsme usoudili, že by to mohl být on," uvedl v televizi ZAK jeden z členů SDH Horšovský Týn.

Hasiče po obdržení anonymního dopisu podporuje mnoho lidí.
„Pisatel je velký ubožák. Viděl jsem na vlastní oči práci hasičů u dopravní nehody svého syna. Jsou to kluci na svém místě. Nechtěl bych vidět a zažívat to, co oni zažívají při svých výjezdech," vzkázal Josef Štofka.

Horšovskotýnský sbor má více než 60 členů, pracuje pod ním i 20 mladých hasičů.