Získat nové zkušenosti nejen v kuchyni, ale i v chodu celé restaurace chtějí v domažlické restauraci Sokolský dům.

Majitelé se proto rozhodli přihlásit se do pořadu televize Prima o české gastronomii Ano, šéfe!, jejímž moderátorem je šefkuchař Zdeněk Pohlreich.

„Rozhodli jsme se hned po odvysílání prvního dílu. Máme zde mladý a ještě nezkušený personál. Hostům nabízíme jídla z české kuchyně a očekáváme, že nám poradí, jak vařit bez instantních přípravků, levněji a přitom kvalitně,“ uvedla provozní restaurace Sokolský dům Eva Machalová.

Nápadem byl zaskočen hlavně mladý personál. „Měl jsem z toho strach, ale dnes už to není tak hrozné. Budu velice rád, když se něčemu přiučím,“ svěřil se mladý kuchař Luděk Mleziva, který svou profesi vykonává necelý rok.

Podle provozní Evy Machalové však o návštěvě Zdeňka Pohlreicha ještě není zdaleka rozhodnuto.

„Oslovili jsme dramaturga pořadu. Byli jsme překvapeni, když se nám hned druhý den ozvali a zjišťovali si základní informace o provozu naší restarace, zda se sem vejde celý štáb a podobně. Bylo nám sděleno, že se v létě bude točit druhá řada pořadu, ale zdali si vyberou právě nás, opravdu ještě netušíme,“ pokračuje provozní s tím, že návštěvu mistra ve svém oboru a získané zkušenosti by velice uvítali: „Už jen sledování jednotlivých dílů pořadu Ano, šéfe! nám pomáhá.“