Fotografie jednotlivých respondentů najdete v galerii.

Miroslav Rauch
starosta Hostouně

Ano, využíváme už šest let na úklid, prořezávání větví a podobně. Dostáváme na ně dotace z úřadu práce i Evropského sociálního fondu. Vyplatí se nám to, a i ti lidé jsou za práci vděčni. Zaměstnáváme tři pracovníky, a to po celou dobu, co nám to úřad práce umožňuje. Jednoho člověka dokonce zaměstnáváme téměř po celý rok.

Jan Löffelmann
starosta Kdyně

Dříve jsme využívali kolem dvou, tří lidí. Nějakou dobu nebyly dotace, ale letos si od 1. dubna o někoho na údržbu veřejných prostranství zase zažádáme. Jsme rádi, že máme opět tu možnost, protože je to zapotřebí pro čistotu města. A pro lidi, kteří potřebují překlenout dobu, kdy nemohou sehnat zaměstnání, je to jistě dobrá věc.

Ludmila Rousová
starostka Všerub

Loni jsme jednoho všerubského občana zaměstnali, velmi dobře se nám to osvědčilo a tento rok to určitě uděláme znova. Když nám úřad práce přispívá, tak se to jistě vyplatí. Navíc nám vyhovuje, že je to časově omezeno, protože v zimě by nebyl dostatek práce, v létě stejně nevyužijeme více než jednoho nebo dva lidi.

Jiří Červenka
starosta Blížejova

Ano, už asi čtyři roky pravidelně kolem tří lidí. V zimě nebo na začátku jara si zaměstnanci úřadu s veřejnými pracemi poradí sami, ale v létě na hrabání trávy nebo podobně jejich pomoc uvítáme. Máme s nimi dobré zkušenosti a oni jsou také zřejmě spokojení, každý rok se nás ptají, jestli mohou příště přijít znovu.