Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Anketa kandidátů na domažlického starostu

Domažlice - Přesně za týden v pátek 15. a v sobotu 16. října budou voliči rozhodovat o složení nových zastupitelstev. Lídrům všech devíti volebních stran, které kandidují v Domažlicích, jsme položili tři anketní otázky:

9.10.2010 11
SDÍLEJ:

1. Co považujete za nejpalčivější současný problém města?
2. Dokážete si povolební spolupráci v zastupitelstvu, případně radě města, představit se zástupcivšech kandidujícíchstran?
3. K jakému řešení se kloníte v rozhodování o dalším osudu sochy pohraničníka?

Jan Sladký
Suverenita a DSZ
1.Velký problém vidíme s navýšením kamionové a ostatní dopravy městem. Rádi bychom voličům slíbili vybudování silničního obchvatu směrem od Klatov na Horšovský Týn a Draženov a vybudování velkokapacitního patrového či podzemního parkoviště jako je to například v Chamu. To je však vzhledem k dnešní finanční situaci spíše sci–fi.
2. V Domažlicích je podáno devět kandidátek. Pokud je stejný cíl - a to je rozkvět města Domažlice - dá se spolupracovat.
3. Na toto téma nahlížíme v koalici rozdílně. Pamatuji si jak jsme chodili před 35 lety kolem a abychom měli štěstí, sahali jsme psovi na čumák. Rozhodně by se měl využít podstavec z návrhu tak slavného pana Kaplického.

Pavel Pivoňka
Věci veřejné
1. Ovládání radnice jednou účelovou skupinou lidí, sledující pouze své zájmy a z toho plynoucí slabá podpora místních podnikatelů, živnostníků, občanských združení a dalších skupin či jednoltlivých občanů, na kterých nemají osobní zájem.

2. NE!!

3. Tento problém nepovažujeme za tolik důležitý,spíše si myslíme,že odvádí pozornost od skutečných problémů. V podobných případech každopádně prosazujeme referendum, či jiný prostředek,jehož pomocí by se rozhodli sami občané.

Jan Pangrác
KSČM

1. Zkrácení termínů akcí „Čistá Berounka“ – zlepšení průjezdnosti města, nedostatek startovacích bytů pro mladé rodiny dostupnější zdravotní péče ve večerních a nočních hodinách. Na náměstí by mělo být více českých obchodníků.

2. Bylo by to ideální a prospěšné ve prospěch města. Domnívám se však, že je to nereálné. I názory opozice mohou být přínosem.

3. Socha pohraničníka byla symbolem určité doby. O jejím obnovení ať rozhodnou občané v případném referendu. Nám by její obnovení nevadilo i když jsme měli určité výhrady k samotné postavě pohraničníka, to je ale otázkou uměleckého pohledu.

Vítězslav Brody
ČSSD
1. Občany trápí například nedostatek parkovacích míst či nízký počet míst ve školkách.Tím vším se chceme zabývat. Budeme rádi, když nás především sami občané budou informovat o tom, co je trápí.

2. Hodně bude záležet na tom, kteří konkrétní kandidáti budou nakonec zvoleni. Do voleb jdou i lidé se kterými bychom spolupracovali neradi.

3. Rozhodnutí o dalším osudu pohraničníka bych přenechal občanům města. Budeme prosazovat anketu pro domažlické občany, na základě které se rozhodne o dalším osudu pohraničníka.

Miroslav Mach
Sdružení pro město Domažlice

1. Doprava a parkování. Tyto problémy se řešit dají a jsou v možnostech radnice. Výstavba nových parkovacích míst je podmíněna splněním zákonů a vyhlášek, snažíme se získávat pozemky. Máme připraveny i některé studie k řešení. Dále pracovní místa. Tam jsou naše možnosti omezené. Přesto jsme byli oceněni jako 2. město pro byznys v našem kraji.
2. Spolupráci si dokážeme představit s každým slušným člověkem. Naše sdružení si zakázalo spolupráci s KSČM. Současná volební kampaň některých konkurentů však se slušností nemá nic společného.
3. Nejlepším řešením je pro nás umístění sochy v nějakém muzeu. Kdyby tento záměr nevyšel, oslovili bychom mladé výtvarníky se soutěží na vytvoření jakéhosi pietního místa na připomínání zločinů na státní hranici.

Dalibor Kubů
TOP 09

1. Nejpalčivějším problémem je určitě na prvním místě nedostatek pracovních míst, na druhém místě jsou byty (evidujeme 160 žádostí) a jako poslední, ale velký problém je hustota provozu okolo základní školy v ulici Komenského.
2. Nebráníme se spolupráci se všemi, kteří v zastupitelstvu budou mít dobré nápady. V radě města určitě budeme prosazovat užší uskupení bez zástupců KSČM.
3. Pohraničník, to je vleklé téma, které má svá pro i proti, ale naše strana bude prosazovat umístění sochy do některého muzea. Město Domažlice pronajme v dohledné době nebytové prostory v budově bývalé vojenské správy vojenskému muzeu, tak vzniká jedna z možností, kam pohraničníka popřípadě umístit.

Stanislav Antoš
KDU–ČSL

1. Při shromažďování podnětů od občanů pro náš volební program jsme naráželi na čtveřici problémů - chybějící venkovní bazén, obchvat města, důstojný kulturní sál a sociální byty.
2. V zastupitelstvu, výborech a komisích se těšíme na spolupráci se všemi zvolenými zastupiteli bez rozdílu. Co se rady města týká, tak s ohledem na historickou zkušenost nebudeme podporovat komunistickou ideologii.
3. Golema pošleme do práce. To znamená, že na Čerchově postavíme několik desítek metrů železné opony, přidáme informační tabuli a vše necháme hlídat sochou Pohraničníka. Získáme tak další turistickou atrakci.

Pavel Wolf
ODS

1. Dopravní zátěž ve městě a její dopad na životní prostředí a dopravní uzavírky v rámci akce Čistá Berounka. Souvisí s tím i nedostatek parkovacích míst, zejména na velkých sídlištích. Za důležité považuji i dopad hospodářské krize na ekonomiku a zejména zaměstnanost ve městě i regionu.
2. My jsme jako první jasně deklarovali, že naším zájmem je sestavení středo-pravicové koalice a že nebudeme spolupracovat s KSČM. Vše ostatní záleží na počtu mandátů, které získáme, a také na povolebních vyjednáváních.
3. Diskuze o jeho návratu na původní místo je nepřípustná, socha je symbolem totalitního režimu a zadrátovaných hranic, kde i umírali lidé. Můžeme polemizovat o tom, jestli ho necháme tam kde je, nebo ho umístíme např. do muzea třetího odboje pod správu Konfederace politických vězňů.

Josef Kříž
Sdružení nezávislých kandidátů 2010

1. Nejpalčivějším problémem současných Domažlic je z mého pohledu potřeba řešení dopravní situace.
2. Ano. Spolupráce se zástupci všech kandidujících stran na komunální úrovni by neměl být problém.
3. Nebudu odpovídat za SNK 2010, nýbrž za sebe. Já osobně nejsem proti jeho navrácení. Pohraničník byl součástí mého mládí, protože jsem kolem něj denně chodil do školy.

Autor: Josef Babor

9.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Miloš Zeman v Domažlicích
20

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

FOTO: Kapely Dymytry a Komunál zahrály v Mrákově

Mrákov – Svátkem pro příznivce tvrdší muziky byl sobotní koncert kapel Dymytry a Komunál v mrákovském kulturním domě. V sobotu 21. října tam vystoupí kapela Kečup.

Neznámý zloděj vyloupil garáž a z auta ukradl baterii

Domažlice – Trestných činů krádež a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel během uplynulých dvou týdnů v Domažlicích.

Naši prvňáci ze ZŠ Všeruby

Domažlicko - Ve středu 18. října najdete v Domažlickém deníku prvňáky ze ZŠ Všeruby. Nezapomeňte si koupit noviny.

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška

Pec pod Čerchovem – Před 80 lety zemřel spisovatel Prof. Phil. Dr. Jan František Hruška, rodák z Peci pod Čerchovem Zemřel 17. října 1937 ve svém bytě v Plzni na následky mozkové mrtvice, která ho postihla předešlého dne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení