Josef Steinbach
veterinář, Staňkov

Za jméno Josef vděčím dědovi a hlavně tátovi a babičce. Protože když mě vezli ke křtinám, měl jsem být Jiří, ale zpátky nakonec přivezli Josefa. Rozhodla to babička s tátou. Svátek oslavím s rodinou, přijedou děti a vnoučata, takže spíš poklidnější oslava.

Josef Baxa
chovatel, Blížejov

Samozřejmě že za své jméno vděčím rodičům, dostal jsem ho po svém otci. Co si ale pamatuji, tak u nás v rodině byl Josef jenom můj táta a pak já. A jelikož mám svátek v pracovní den, oslavím to spíš o víkendu, kdy mi přijedou dcery s rodinami 'vinčovat'.

Josef Praštil
rybář, Kdyně

Táta byl Josef, já jsem Josef, po mně byl pojmenován můj syn a vnuk je také Josef. Dostal jsem toto jméno proto, že sv. Josef byl rybář. Protože jsme v rodině tři Pepíci, což si myslím, že je dost velký důvod k oslavě, nečekali jsme na dnešek, ale  užili jsme si to o víkendu.

Josef Nejdl
ředitel muzea, Mrákov

V naší rodině je Josef tradiční jméno. Měl ho můj pradědeček a dostal ho i můj otec. Stejné jméno má i můj syn. Než jsem stačil projevit toto své přání, tak stejnou myšlenku vyřkla moje žena. Od neděle jsem pracovně vzdálen, tak svátek oslavíme při jiné příležitosti.

Josef Johánek
starosta, Mnichov

Můj táta sice dostal jméno Martin, ale v naší rodině v předchozím pokolení měl jméno Josef strýc. Stejně jako já se jmenuje i můj syn, domluvili jsme se tak společně se ženou. Oslavu s partou plánuji v hospodě, kde u piva probereme, co je kde nového.

Josef Kuneš
učitel, Domažlice

Josef je jméno mého táty i dědy, takže je to taková dědičná rodinná tradice. Ale musím přiznat, že kdybych měl syna, tak přestože jsem tradiční člověk, zrovna tuhle tradici bych asi porušil. Svátek oslavím spíš jen posezením v rodinném kruhu.