Poběžovická základní škola nabízí svých žákům přes dvacet zájmových kroužků. Zajímalo nás, jaké z nich vybraní studenti navštěvují.


Nikola Zámečníková
7. ročník

Bydlím v Poběžovicích a do školy chodím ráda. Nejvíc mě baví angličtina, horší je to s přírodopisem. Chodím tu také na kroužky – na sborový zpěv a na španělštinu. Při ZUŠ Horšovský Týn se už pět let učím tady v Poběžovicích hrát na klavír. Ze zálib bych zmínila kreslení, tanec a četbu historické literatury.

Adam Klesa
7. ročník

Z předmětů mám nejradši matematiku a tělocvik. Český jazyk mi moc nejde. Jednou týdně máme ve škole florbalový kroužek. Sport mě opravdu baví, kromě florbalu hraji také volejbal. Potom ještě chodím na rybářský kroužek. Ve volném čase se věnuji hlavně našim psům, doma máme tři.

Lucie Janečková
7. ročník

Ve škole mě to baví, nejvíc výtvarná výchova a matematika. Moc nemusím přírodopis. Chodím na kroužek němčiny, a protože ráda kreslím, tak také na výtvarný kroužek. Ráda sportuji, v létě jezdím na kole a chodím s kamarády ven. Po základní škole bych chtěla studovat policejní akademii.

Jiří Houdek
7. ročník

Ve škole mě nejvíc baví zeměpis, zato výtvarná výchova mi moc nejde. Chodím tu na kroužek florbalu a prvním rokem také na španělštinu. Za mladší žáky Poběžovic hraji fotbal. Dvakrát týdně máme trénink, o víkendu většinou zápasy. Ve volném čase jsem nejradši venku. V zimě chodím bobovat, v létě plavat.

Kristýna Vaňková
7. ročník

Do školy chodím ráda, protože tady máme dobrou partu, jsme kamarádi. Nebaví mě snad jenom přírodopis. Z nabídky kroužků jsem si vybrala němčinu a výtvarný kroužek. Když přijdu domů, hraji si se psem, kreslím nebo poslouchám hudbu. Po základní škole bych ráda studovala na obchodní akademii.

Autor: Veronika Šupová