Zavzpomínat si na své hudební mládí si na anenskou pouť přišla řada obyvatel celého okresu.

„Koncert skupiny Yo Yo Band mě vrátil o několik let nazpět. Tenkrát i členové skupiny byli ještě tak mladí,“ podělila se o svůj názor Vlasta Vaňková.

Několikadenní slavnosti města opět dokázaly, že uspokojí sto různých chutí. Při takzvaném pátečním rockování se letos stala tahákem pro náctileté slečny skupina Lake Malawi, která letos prezentovala sebe i českou hudební scénu na Eurovizi v izraelském Tel Avivu. Letos zvolený revival ale u některých lidí sklidil spíše kritiku. „Loňské The Doors mne bavili, opravdu se povedli. Letošní Nirvana mi připadala hrozně ukřičená,“ zmínila návštěvnice Nikola Váchalová.

Na své si ale přišli i milovníci zvířat, kteří v hojných zástupech proudili na chovatelskou výstavu základní organizace Českého svazu chovatelů Horšovský Týn. Expozice drobného zvířectva si letos střihla 26. ročník a krajská výstava koz a ovcí se zde konala už po 14.

„Moc se mi líbilo, jak pes dával pozor na stálo,“ řekl malý Tomáš, který se přišel na zvířecí expozici podívat se svými prarodiči. Jednou z ukázek totiž u ovcí patřilo ovládání stáda pomocí pasteveckého psa nebo ukázka stříhání ovčí vlny.

Děti lákal především velbloud. Ten bývá na anenské pouti již tradiční záležitostí, stejně jako klasické pouťové atrakce, které burácely do pozdních hodin u prostranství kina.

Ilustrační fotografie.
Opravenou silnici musí předělat