„Všechno se semlelo rychle. V pondělí mi zavolali z produkce a ve čtvrtek už se natáčelo. Měl jsem trochu obavy z jeho všetečných otázek, ale produkční mě ujistila, že nepatřím do sorty lidí, které je třeba rozhodit,“ říká Ibrahim s tím, že pozvání přijal i proto, že vystoupení v jednom z nejsledovanějším pořadu je výborná reklama firmy.

To, že hosté Jana Krause vůbec netuší, co si na ně moderátor připraví, a setkají se s ním až při natáčení, Amar Ibrahim potvrdil.
„V zákulisí jsem ho viděl, jen když mířil do maskérny. Setkání s Janem Krausem a vystoupení v jeho show bylo pro mě samozřejmě zážitkem, třeba i proto, že pořad také velmi rád sleduji. Všechno bylo sice dost hektické, ale štáb byl velice příjemný,“ pokračuje Ibrahim.

„Připravte nám tady kus přírody,“ zavelel ke svému týmu Jan Kraus.

Poté převlečen do maskáčů a vybaven pistolí si se svým hostem povídal o obsahu krabičky poslední záchrany.
„Krabička poslední záchrany ho velmi zajímala, tak jsem mu jednu věnoval. Povídali jsme si i o tom, že pomocí tamponu se dá rozdělat oheň. Chtěl to vidět v praxi, ale v hlubokém popelníku se mi to nepovedlo. Trošku se zadurdil, když jsem se ho zeptal, jestli ví, na co se v přírodě dá použít kondom. Řekl mi, že i ve svém věku to samozřejmě ví, ale pak ho tip, že kondom pojme až pět litrů vody, velice zaujal,“ popisuje povídání s Janem Krausem Ibrahim.

Ačkoliv ho produkční ujistila, že se ho moderátor nebude snažit rozhodit, přesto tomu Ibrahim neušel.
„Musel jsem čelit otázkám, které mě měly nachytat. Když jsme si povídali o tom, že život v horách nám může zachránit sníh, Jan Kraus se zeptal, jak to udělá, když tam žádný nebude. Řekl jsem mu, že pak je třeba najít si nějakou prohlubeň, na to se zeptal, jak to udělá, když ani ta tam nebude. Nezbývalo mi nic jiného než mu říci, že v tom případě nepřežije,“ říká se smíchem Ibrahim.

Ačkoliv dostal Jan Kraus krabičku poslední záchrany,  absolvovat kurz přežití se zřejmě zatím nechystá.
„Sice jsme se nebavili o tom, zda by si chtěl něco podobného vyzkoušet. Ale pokud bude mít čas a chuť, je samozřejmě vítán,“ dodal Ibrahim.