„Byla jsem první Soptík v roce 1995, když vše v únoru v Domažlicích začínalo. Pamatuji si, že jsme se ten rok v srpnu předvedli také na celostátní soutěži hry Plamen v Hradci Králové, kde jsme se předvedli jako vůbec první Soptíci v České republice,“ vzpomíná 21letá Alena Jurčová, zatímco chová nejmladšího Soptíka – pětiletou Magdalénku Votýpkovou.

Za 15 let prošlo řadami domažlických Soptíků na osm desítek malinkých hasičů.

„Jsem dojatá a také moc ráda, že vše pokračuje, a doufám, že Soptíci budou v Domažlicích i v budoucnosti,“ říká Alena a dodává: „Se Soptíky to bylo fajn, našla jsem si díky nim další kamarády a je hezké vidět, když děti u hasičiny i po přechodu do základní školy zůstanou.“

Nedávno sama udělala krok, který ji opět se Soptíky spojil. „Po 15 letech jsem se vrátila k Soptíkům do Mateřské školy v Zahradní ulici a pomáhám s jejich vedením,“ prozrazuje s tím, že se nedá srovnávat doba, kdy Soptíci začínali, se současností.

„Je to velký pokrok, už jen když se podíváme, v čem jsme cvičili my a co oblékají dnešní Soptíci. Jsou jak velcí hasiči,“ srovnává Jurčová a dodává, že nejvíce ji na oslavě 15. narozenin Soptíků dojalo, když se stužkovali noví Soptíci.