Klání se zúčastnila dvě družstva žen – Nýrska a Pocinovic a sedm družstev mužů. Stříkalo se na nástřikové terče (nutno nastříkat 10 litrů vody) elektronicky měřené, takže na případné dohady či stížnosti na dosažené časy nebyl žádný prostor. Toho nejlepšího dosáhli veteráni SDH Mračnice (součást obce Meclov), když dráhu zdolali za 24:43 sekund. Další družstva za nimi příliš nezaostala, i když některým se nevyhnuly drobné nehody, kdy třeba tlumačovským praskla savice (hadice od nádrže ke stříkačce) anebo pasečnickým prasklo pravé céčko… Nic z toho však neubralo na dobré náladě všech zúčastněných, protože tihle hasiči pokročilejšího věku soutěží nejen pro výsledky, ale také pro dobrý pocit z vlastního výkonu.

Velitel vítězného družstva Zdeněk Kaufner řekl po skončení: „Mračnice má 58 obyvatel a hasičský sbor 60 členů, protože máme mezi sebou členy i z okolních obcí (Meclov jich má přidruženo 9, pozn. aut.). Veterány letos soutěžíme prvně, věkem jsme prostě dospěli. Zatím jsme celkově první, naši největší konkurenti jsou z Krchleb a Pasečnice. Dneska jsme vyhráli a tak snad nepokazíme poslední kolo, které bude v Tlumačově.“

Celé odpoledne moderoval jako každý rok Václav Ponocný st. a tým pořadatelů se postaral o svižný průběh soutěže, takže už v půl čtvrté byly předány ceny a účastníci se mohli rozjet do svých domovů.

Výsledky:

Ženy
1. Nýrsko 31:93
2. Pocinovice 38:51
Muži
1. Mračnice 24:43
2. Krchleby 26:62
3. Pocinovice 26:69
4. Srbice 27:33
5. Nýrsko 28:32
6. Tlumačov 29:41
7. Pasečnice – oba pokusy neplatné.

Zdeněk Huspek