„Začátek sobotního odpoledne sice ještě kazila hustá mlha, ale ta se jako mávnutím kouzelného proutku včas rozplynula," ohodnotila situaci Pavla Sochorová z Pionýrské skupiny Safír Kdyně.

Kolem 14. hodiny se na louku pod Škarmanem začaly scházet děti s draky, jimž byli při jejich snaze velice nápomocní dospělí – rodiče a prarodiče. Louka jako by rozkvetla a bylo zajímavé sledovat počínání malých i velkých, kteří se za bezvětrného počasí pokoušeli udržet draky alespoň na chvíli ve vzduchu. Stálo je to hodně běhání a jen u některých byla snaha korunována úspěchem. O to více lákal ohníček, kde čekal teplý čaj, pečené brambory a jablka.

Mezi desítkami pestrobarevných draků nejrůznějších tvarů a velikostí jsme našli pouze dva udělané doma.

„Draky mi vyrobil tatínek, já jsem si je vymalovala vodovkami," řekla nám Julinka Bihunová, která chodí do 2. třídy a nezapomněla napsat pozdrav ´Ahoj´.

„Na závěr jsme udělili prestižní tituly Obr, Trpaslík, Astronaut a Krasotinka. Poslední vyhráli jediní dva doma vyrobení draci," doplnila po skončení akce Sochorová. Ve Kdyni nemuseli být smutní ani ti, kteří pro svého draka titul nezískali. Safír totiž všechny podělil sladkostmi a omalovánkami.