Ve čtvrtek se v Horní Kamenici poprvé sešlo sedm nově zvolených zastupitelů, aby mezi sebou zvolili starostu a místostarostu.

Zasedání zahájil bývalý starosta Jiří Vorel a po něm vedení převzal nejstarší zastupitel Jaroslav Šídlo. Nechal hlasovat o způsobu zvolení starosty, přičemž si zastupitelé zvolili hlasování veřejné.

Celkem pět zastupitelů zvedlo ruku pro Jiřího Heriana, který ve volbách získal 82 hlasů. Ten se ovšem funkce starosty vzdal z časových důvodů. Postupně se tak funkce vzdalo i dalších pět kandidátů na starostování.

Řešila se tak prekérní situace, ze které našel řešení Jan Mařík. „Vezmu funkci starosty s podmínkou, že budou zvoleni dva místostarostové,“ navrhl Mařík s tím, že stejný systém funguje i ve Všekarech a Kvíčovicích.

Jeho návrh zastupitelé podpořili a na post starosty pro něj nakonec hlasovalo pět členů zastupitelstva. Nový starosta poté za své místostarosty navrhl Ladu Tichou a Václava Štengla. S jeho návrhem zastupitelstvo i sami navržení souhlasili bez námitek.