„Kája nebyl prvním psem, kterého napadl kříženec německého ovčáka a údajně bojového plemene na louce za objektem České pojišťovny v Domažlicích,“ tvrdil nám Domažličan Josef Levý.
On sám si podobnou zkušenost prožil loni 8. listopadu. „Šel jsem tam kolem 17. hodiny. Byl jsem za potokem a svého zlatého retrievera jsem měl na vodítku. Kříženec vlčáka byl na volno už od vily, kde jeho majitelé bydlí. Chytil mého Glena za krkem, pokousal ho i na hlavě a čumáku,“ líčí pokousání Levý.
Podle něj byla v té době s útočícím psem matka či snad babička jeho majitelů. „Pes byl zraněn, chtěl jsem náhradu, neboť městská vyhláška o volném pobíhání psů hovoří jednoznačně. Paní mi ale řekla, že nic nezaplatí. Proto jsem volal městskou policii. Díky tomu jsem zjistil, jak se paní jmenuje,“ řekl nám majitel pokousaného psa s tím, že před strážníky mu žena slíbila zaplatit veškeré náklady na léčení psa. „Glena ošetřil veterinář doktor Nosek, naordinoval mu antibiotika a měl jsem přijít na kontrolu za dva dny. Ale jeho stav se začal druhý den zhoršovat, veterinář nebyl k zastižení, a proto jsem s Glenem musel na kliniku do Plzně,“ vypráví Levý s tím, že tam psovi dali do rány na hlavě dren. „Veškeré účty jsem pak poslal doporučeně majitelům psa, dodnes nemám zpátky ani korunu. Nahlásil jsem to jako přestupek policii,“ dodal majitel pokousaného psa.
Zda byl útočící pes skutečně tentýž, který nedávno pokousal voříška Káju, jsme zjišťovali u městských strážníků prostřednictvím jejich nadřízeného, místostarosty Dalibora Kubů.
„Jednalo se skutečně o stejného psa, který se pustil do křížku s uváděným Kájou. Bohužel se v tomto případě nepodařilo prokázat, který ze psů zaútočil jako první, zda vlčák nebo retriever. Každé napadení psem se však řeší, městská vyhláška navíc zakazuje volné pobíhání psů na veřejnosti,“ prohlásil D. Kubů.