Stalo se tak po útoku žen z Pasečnice. Jedné hasičce z Holýšova se nelíbilo, jak byl útok proveden. „Viděla jsem a se mnou i ostatní, že nenasadila koš. Tento pokus by neměl být platný,“ rozčilovala se meclovská hasička.

Pravidla soutěže však říkají, že každý protest má být sdělen hlavnímu rozhodčímu, který ho prošetří a rozhodne, zda byl oprávněný či ne. To se ale nestalo. Spor nemohl rozsoudit ani přihlížející rozhodčí, protože žádnou chybu neviděl. Strhla se ostrá hádka, do které se zapojily i ostatní týmy, a za chvilu se již dva muži ve rvačce váleli po zemi.

„Holýšovské ženy nás obvinily neprávem. Koš jsme měly našroubovaný a útok dokončily podle pravidel. Kdyby tomu tak nebylo, samy bychom se přiznaly. Když se nás jeden z kubických hasičů zastal, byl napaden holýšovským,“ uvedla velitelka pasečnických žen Alena Kaufnerová.

Když dohady nebraly konce, musel zasáhnout hlavní rozhodčí, aby mohla soutěž pokračovat.

„Nikdo za mnou se stížností nepřišel. Pro tentokrát to nebudeme řešit. Všichni byli upozorněni, že se to již nesmí nikdy opakovat,“ sdělil hlavní rozhodčí soutěže Jan Brei.

Hasičské pouťové ´šou´ se zúčastnilo 14 týmů. Čtyři dětské, čtyři ženské a osm mužských. První místo vybojovali muži a ženy z České Kubice a mladší děti z Luženic. Druhé místo patřilo mužům z Prapořiště, ženám z Meclova a starším dětem z Luženic. Třetí příčku obsadili muži z Mračnic, ženy z Pasečnice a mladší děti z Meclova.