Předchozí
1 z 5
Další

Cestování pro mě znamená svobodu a poznávání nových kultur i lidí. Miluji ten pocit, když jsem na novém místě a jen sleduji tu krásu okolo. Pro jednu ze svých prvních velkých cest jsem se rozhodla, protože jsem toužila vidět moře, vydala jsem se tedy na Krétu. Doteď jsem ráda, že jsem jela, protože tím to vše začalo. Mým snem je procestovat celý svět, něco už mám za sebou, ale velká část mě ještě čeká. V nejbližší době bych ráda viděla Nový Zéland nebo Kanadu.

1)Zdroj: Deník / Eva Kočková

Navštívila jsem hodně zemí Evropy jako například Švédsko, Nizozemsko, Španělsko, Makedonii, Švýcarsko, Turecko nebo Dánsko a další. Mezi mé nejoblíbenější patří Řecko, kde jsem byla již třikrát – na Krétě, Korfu a na Mykonosu a Tinosu. Líbily se mi řecké pláže nebo krásné domky, lidé jsou tam velmi přátelští a jejich kuchyně je opravdu výborná. Z dalších evropských měst mě zaujal Řím. Z každé budovy na vás dýchá kousek historie a v každé uličce jsou krásné kavárny a restaurace, kde si člověk může dát skvělé italské jídlo a víno. Ve Španělsku se mi hodně líbila Barcelona, protože je velmi kulturní a historická. Dále mě Španělsko uchvátilo také tím, že jsem mohla jeden den užívat pláží na pobřeží Costa Brava a hned druhý vyrazit na výlet do Pyrenejí.

2)Zdroj: Deník / Eva Kočková

Na kontě mých navštívených zemí je i Thajsko, které pro mě v roce 2017 bylo úplně něco nového. Poprvé jsem byla v Asii a v totálně odlišné zemi od těch evropských, ať už jde o kulturu, náboženství, jídlo, zvyky nebo přírodu. Vše je zde jiné. Hodně se mi líbily buddhistické chrámy v Bangkoku a Ayutthaye. Co mě naopak zklamalo, bylo to, že Thajci se pomalu na každém rohu snaží turistu ošidit o co nejvíce peněz. Kromě hlavního města jsme navštívili i jih země, kde mě nejvíce zaujal ostrov Koh Phi Phi se svými nádhernými plážemi. Jezdili jsme zde na výlety lodí i jsme šnorchlovali. Hodně lidí co znám miluje thajskou kuchyni, já nemůžu říct, že by mně jejich kuchyně vyloženě nechutnala, ale úplně nadšená jsem z ní nebyla. Raději mám řeckou nebo italskou. Thajsko bych určitě doporučila jako skvělý začátek pro cestování do Asie.

3)Zdroj: Deník / Eva Kočková

Austrálie už dlouho patřila mezi mé cestovatelské sny, toužila jsem vidět klokany a koaly ve volné přírodě. Loňský rok na podzim jsem si tento sen splnila. V říjnu jsem odletěla k protinožcům, kde jsem se rozhodla nějaký čas zůstat. Studuji zde jazykovou školu, ale zároveň i pracuji na recepci v hostelu a dělám housekeepera pro jednu australskou rodinu, díky čemuž mohu i lépe poznat život místních lidí. Jedním z mých velkých zážitků zde byl let ultralightem, miluji totiž létání.

4)Zdroj: Deník / Eva Kočková

Australani jsou velcí pohodáři, hodně svého volného času tráví na pláži surfováním nebo grilují a popíjejí v parku, moc se nestresují. Líbí se mi tento místní životní styl. Bydlím i pracuji kousek od pláže, což je pro mě jako člověka z České republiky, kde není moře, úplně skvělá věc. Při pauze v práci si mohu skočit na pláž a zaplavat si, což mě opravdu baví. Během svého pobytu v Austrálii bych na doporučení kamarádky ráda navštívila například Novou Kaledonii, která je kouskem Evropy v Tichém oceánu.

5)Zdroj: Deník / Eva Kočková