Podal si totiž odpor proti podmíněnému trestu, který mu v květnu uložil domažlický soudce Milan Anderle trestním příkazem, tedy bez nařízení hlavního líčení.

Za fyzické napadení ředitele Petra Lehnera (37) dostal otec jednoho ze žáků školy pětiměsíční trest, který mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu patnácti měsíců. S tím však obviněný, jemuž hrozilo až tříleté vězení, nesouhlasil. Před soud tak bude muset on, ředitel školy a nejspíše i další svědci. „Ve věci se bude navrhovat hlavní líčení. Předpokládá se termín na přelomu srpna a září,“ uvedl soudce Anderle.

Útok na ředitele Lehnera se odehrál již letos v lednu. Rodič jej udeřil hlavou do obličeje a zlomil mu nos. Napadení ale předcházela hádka, která vznikla kvůli konfliktu mezi žáky a šikaně. Ta se týkala syna obviněného. „U napadení žáka jsem nebyl. Dle informací od kolegů k němu došlo o přestávce. Jeden žák strčil do druhého, ten se uhodil do hlavy a způsobil si tržnou ránu,“ popsal již dříve situaci Lehner s tím, že žákovi byla poskytnuta první pomoc ze strany přítomných pedagogů – zdravotníků. Jak dále Deníku řekl, není v jeho zájmu kohokoliv trestat nebo se na někom úmyslně mstít. „Byl bych rád, kdyby byla tato kauza co nejdříve vyřešena, abychom nalezli klid na práci,“ dodal tehdy ředitel ZŠ.

Otec vše po incidentu předal právníkům a nechal situaci na soudech. Teď ale sám usedne na lavici obžalovaných.