Brzy na to byly u bavorského Mnichova v řece Isar nalezeny paže. Expertiza potvrdila, že paže i trup patří jednomu člověku.

„Devětatřicetiletý pachatel vypověděl, že oblast v okolí Všerub a přeshraničního Eschlkamu dobře znal, neboť zde byl asi před půl rokem kupovat psa – dobrmana,“ uvedl Deníku bavorský zdroj.

Při výpovědi zadrženého muže, který jezdil autem své oběti a prokazoval se jejími doklady, vyšly najevo další skutečnosti.

„V noci na sobotu svého bývalého kolegu v hádce uškrtil. Dostal strach a stodvacetikilové tělo se rozhodl zlikvidovat v koupelně, aby se ho mohl snáze zbavit. Posloužil mu k tomu nůž na koberce, pilka a rozbrušovačka. Nářadí si obstaral v sobotu ráno v obchodě. Části těla zabalil do igelitových pytlů, naložil do kufru vozu oběti Oplu Astra s hannoverskou značkou,“ upřesnil zdroj postup vraha.

Na blíže nespecifikovaném místě u Všerub by se měly nacházet také nohy oběti.

„Neustále spolupracujeme s bavorskou policií. Rozhodne se, zda jí spisový materiál bude postoupen,“ uvedla včera mluvčí Pavla Soukupová.

„Jsou to zvláštní prvky sadismu, za 36 let praxe jsem se s něčím takovým nesetkal,“ řekl k případu krajský policejní ředitel Miloslav Maštera.