Deníku se podařilo zjistit, že se jedná o faru v Bělé nad Radbuzou. Neznámý zloděj si odtamtud odnesl mešní víno, drobné mince, kameru a fotoaparát.

„Dovnitř se pachatel dostal v době od 13.30 do 19.30 hodin zadním vchodem, kde rozbil sklo ve dveřích. Následně v přízemí domu ze spíže odcizil dvě lahve vína. Dále pak vystoupil po schodišti do horního patra, kde z místnosti obývacího pokoje odcizil drobné mince v celkové hodnotě zhruba 500 korun, které byly uložené v porcelánovém hrnku na stole. Ve stejné místnosti pak z pevného pouzdra vyňal elektrické varhany, tyto opřel o pohovku a pouzdro odcizil,“ uvedla Deníku domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Policie dále zjistila, že z obývacího pokoje zmizela z nábytkové stěny digitální kamera značky JVC a dále také digitální fotoaparát.

„Poškozený vyčíslil škodu na 27 000 korun. Případem se zabývají a po pachateli intenzivně pátrají policisté z obvodního oddělení v Poběžovicích,“ dodala Čejková.

„To se ostatně dalo čekat. Nový pan farář, který přišel z Vatikánu, si dal za úkol, že předělá místní Romy. Nic bych za to nedal, že krádež má na svědomí někdo z nich,“ dozvěděl se Deník od bělského občana, který si nepřál být jmenován.

Bělský farář, doktor teologie Miroslav Vančo sice nějaké podezření na zloděje má, ale nechtěl je specifikovat.

„Je to moc smutné, že se to stalo v době, kdy jsem podnikal různá opatření, neboť jsem si byl vědom, že fara není dobře zabezpečená, což je hlavně otázka času a peněz. Do jedné hodiny v noci jsem byl na policii, nechce se mi o tom moc mluvit, mám toho dost. Je to pro mne hlavně velké zklamání. Právě včera jsem byl zařídit v Horšovském Týně nové vchodové dveře. ty současné mají celou plochu skleněnou, jako někde do obýváku,“ uvedl P. Miroslav Vančo s tím, že veškeré ukradnuté věci byly jeho osobní. Také drobné peníze v hrnečku, což byly peníze ze sbírky.

„Vložil jsem místo nich na účet bankovky, takže mince mi zůstaly,“ podotkl Vančo s tím, že na policii v tom okamžiku nahlásil věci, jejichž ztrátu zjistil na první pohled.

Již ale přišel na další věci, které z bělské fary během krádeže zmizely. „Postrádám telefon a GPS, na další věci možná přijdu až časem. Jsem z toho moc smutný,“ zakončil bělský farář P. Vančo.