Policejní komisař ve čtvrtek zahájil trestní stíhání šestadvacetiletého muže, kterého obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Šestadvacetiletý muž si během letošního roku obstarával drogu pervitin a ten pak distribuoval dalším osobám, mimo jiné prostitutkám na trase Havlovice, Babylon a Folmava. Prodal nejméně 47 dávek pervitinu a přišel si tak minimálně na 35 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Drogy distribuoval i přesto, že byl rozsudkem Okresního soudu v Tachově v roce 2017 uznán vinným ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání dvou let se zkušební dobou tří let (do prosince 2020).

Ilustrační foto.
Euforii a odpovědnost, to cítil policista při policejní honičce na Folmavě
Ilustrační foto.
VIDEO: Honičku se zfetovaným řidičem ukončili policisté srážkou

Pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky byl obviněn za to, že letos 13. července před desátou hodinou dopoledne jel v motorovém vozidle tovární značky Citroen a ujížděl hlídce policistů Obvodního oddělení Domažlice z obce Újezd Pila, přes obec Babylon ve směru k bývalému hraničnímu přechodu Folmava.

„Nereagoval na zvukové a světelné znamení policistů, přejížděl do protisměru, nebezpečně předjížděl v nepřehledných úsecích a svým jednáním a jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Nebezpečnou jízdu ukončily donucovací prostředky k násilnému zastavení vozidla. Řidič vyjel mimo pozemní komunikaci na přilehlou louku a havaroval,“ popsala mluvčí událost.

Zdroj: Youtube

Policisté řidiči provedli orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, reagoval pozitivně na přítomnost pervitinu ve slinách. Řidič byl zajištěn a převezen do domažlické nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Provedeným znaleckým zkoumáním byl v jeho krvi prokázán metamfetamin.

Kriminalisté spolu se spisovým materiálem doručili státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce dnes návrh státního zástupce akceptoval, a tak je obviněný již ve vazební věznici.