„Dvoučlenná hlídka sledovala skupinu osob popíjejících alkohol u jednoho z domažlických supermarketů v Husově ulici. Na  čerpací stanici v Masarykově ulici, kde auto zastavilo, provedla hlídka  u řidiče dechovou zkouškou test na alkohol. Ta byla negativní," uvedl Petr Kubal, zástupce velitele domažlické Městské policie, který svým podřízeným poděkoval za skvělý výkon jejich práce.

Muž však na výzvu městských policistů nepředložil řidičský průkaz a následnou lustrací bylo zjištěno, že má pět platných zákazů řízení i zákaz pobytu na Domažlicku. Na místo se dostavili i státní policisté. Muže se souhlasem státního zástupce zadrželi a následné eskortovali do plzeňské policejní cely.

„V pátek bylo podezřelému sděleno podezření z přečinu maření úředního výkonu a proveden jeho výslech," konstatovala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Cizinci hrozí až tříletý trest vězení.

Při čtvrtečním zásahu na benzince přistoupila k hlídce Policie ČR 45letá žena, která začala policisty slovně urážet a na jednoho plivla. „Vzhledem k její agresivitě a podnapilosti byla žena zajištěna a převezena do protialkoholní záchytné stanice," dodala Brožová.