Jednačtyřicetiletý muž od ledna do prosince loňského roku v Nemanicích vyrobil pomocí prekursorů množství drogy pervitin a tuto drogu poskytoval dalším osobám, mimo jiné dalším obviněným. Šedesátiletý a čtyřiatřicetiletý muž pak drogu dále distribuovali.

„Čtyřiatřicetiletý muž prodal nejméně 79 dávek pervitinu o hmotnosti 0,1 gramu. Část peněz si nechal pro svoji potřebu a část rozdělil mezi svoje kumpány. „Výrobce“ dal drogu v několika případech i zadarmo,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při domovní prohlídce v domě v Nemanicích, kde bydlel šedesátiletý obviněný a kde byl pervitin vyráběn, byly nalezeny věci sloužící k distribuci drog, jako jsou plastové sáčky a digitální váhy. Dále byly zajištěny i plastové sáčky se zelenou sušinou a s krystalickou látkou.

Poslední zadržený je sedmadvacetiletý muž, který poskytoval pervitin dalším osobám na Horšovskotýnsku.

„Tento obviněný nejméně od března do prosince loňského roku si obstarával pervitin v Plzni a následně ho poskytoval dalším osobám v místě svého trvalého bydliště na Horšovskotýnsku a na jiných místech v okrese Domažlice. V nezjištěném počtu případů prodal nejméně 40 gramů pervitinu,“ pokračovala Brožová. Všichni dealeři jsou obviněni ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Kriminalisté doručili státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soud návrh státního zástupce akceptoval, a proto jsou obvinění stíháni vazebně. Všem hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.