„Hlídka policistů obvodního oddělení Horšovský Týn, která 11. ledna prováděla dohled nad bezpečností silničního provozu a dále i monitoring sjízdnosti vozovek, zahlédla dvanáct minut před půlnocí při průjezdu obcí Pocinovice záblesk světla v domě. Policisté znalí místních podmínek věděli, že je v současné domě neobydlený, pojali proto podezření, že se v něm kdosi zdržuje neoprávněně. To se také posléze potvrdilo. V domě byl přistižen 32letý muž, který policistům uvedl, že zde bez vědomí majitele neoprávněně bydlí od Nového roku,“ informovala Deník policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Policisté proto kontaktovali majitele nemovitosti, který jim uvedl, že žádné osobě nedal svolení v domě bydlet.

„Při poslední kontrole domu, kterou provedl v sobotu 9. ledna, se nemohl dovnitř dostat, neboť se tam někdo zabarikádoval. Klepal a volal, nikdo mu však dveře neotevřel a byl mu tak znemožněn vstup a užívání domu, nicméně toto neoznámil na policii,“ uvedla Čejková další podrobnosti, které vyšly najevo při šetření případu.

Nezvanému hostu bylo policisty na základě výše uvedených skutečností sděleno podezření ze spáchání přečinu neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru.

„Za uvedený přečin mu hrozí až dvě léta odnětí svobody. Případ je dále realizován ve zkráceném přípravném řízení,“ doplnila Čejková.