Zloděj-smolař, tak si může říkat jednadvacetiletý Petr Kriško z Domažlic. Za vloupání do rodinného domku, odkud vlastně nestačil nic odnést, půjde na 14 měsíců do vězení s dozorem. Tak zněl  včerejší rozsudek Okresního soudu v Domažlicích.

Zajímavé je,  že se Petr Kriško vloupal do stejného rodinného domku v Luženické ulici v Domažlicích už podruhé. Vloni v květnu za to byl odsouzen na 18 měsíců. Z vězení byl podmínečně propuštěn a neuběhl ani rok a 27. července se vydal se na stejné místo loupit znovu. „V noci jsem šel na procházku směrem k Luženičkám a všiml jsem si, že u domu nestojí žádná auta a že se tam nesvítí. Další noc jsem se tam vypravil. Nemám práci, protože propuštěného vězně nikde nechtějí, tak jsem doufal, že tam najdu peníze, nebo něco, co by se dalo zpeněžit,“ uvedl Kriško.

Vybaven chirurgickými rukavicemi se vydal krást. Na dvoře našel žebřík, po němž vylezl k pootevřenému oknu  a  pak do bytu. Otevřel si okno v přízemí, vylezl ven, uklidil žebřík a vrátil se dovnitř.

„Byt jsem prohledal. Když jsem měl v ruce peněženku, všiml jsem si, že se mi roztrhla rukavice. Bál jsem se, že najdou mé otisky, tak jsem ji sebral a navlékl si sportovní rukavici, kterou jsem tam našel,“ popsal svůj čin Kriško.

Na hromadu si nanosil dvoje sluchátka, prsten, klíč od dveří, baterku, neplatnou platební kartu a dárkovou kartu.
Svůj lup už odnést nestačil.

„Když jsem chtěl odejít, všiml jsem si, že všude okolo domu jsou policisté,“ dodal Kriško.

Policisty zavolali všímaví sousedé z okolních domů, a to vlastně bylo i velké štěstí pro Kriška. Kdyby totiž nahromaděný lup z domu odnesl, mohl by místo 14 měsíců, strávit ve vězení i několik let.

Mladík, který není žádné neviňátko, neboť v jednadvaceti letech už má dva záznamy v trestním rejstříku a život ve vězení mu není cizí, přijal trest bez  námitek.