Za znásilnění přítelkyně byl domažlickým soudem potrestán čtyřletou podmínkou s dohledem sedmadvacetiletý Michal Polívka.

Svou dvacetiletou přítelkyni znásilnil na předním sedadle svého auta v listopadu 2013 na cyklostezce vedoucí k chatové oblasti Podhájí u Horšovského Týna. Dívka s pohlavním stykem nesouhlasila a snažila se Polívku zastavit. Z auta se jí dokonce podařilo vystoupit. Polívka ji ani potom nenechal. Chytil a znovu ji strčil na sedadlo do auta. Ačkoliv ho dívka odstrkovala a říkala mu, že to nechce, vrazila mu dokonce i pohlavek, pohlavní styk si nakonec vynutil.

Polívka s obžalobou nesouhlasil. „Nepopírám, že jsme spolu měli styk. Byl ale dobrovolný. Nikoho jsem neznásilnil. Jsem nevinný," tvrdil před soudem Polívka a dodal, že pokud to dívka tvrdí, mstí se mu za to, že se s ní rozešel.

Polívka dokonce žádal o rekonstrukci aktu a chtěl se podrobit výslechu na detektoru lži. To však soud odmítl s tím, že je to zbytečné.
„Soud dospěl k názoru, že skutky uvedené v obžalobě byly prokázány a obžalovaný si styk vynutil. Přímý usvědčující důkaz je výpověď poškozené, která souhlasí i s posudkem znalkyně, která vyloučila mstu vůči obžalovanému a prokázala věrohodnost výpovědi poškozené," odůvodnil rozhodnutí předseda senátu.

Polívka byl ohrožen až desetiletým vězením. Soud však sáhl k velmi mírnému potrestání. „Soud je toho názoru, že tento výchovný trest je dostačující. Intenzita násilí nebyla naštěstí nijak razantní, neboť se jednalo o partnery," dodal soudce.

Rozsudek ještě není pravomocný, všechny procesní strany si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.