Potrestán byl za to, že vloni v srpnu napadl teprve třiadvacetiletého mladíka. Po předchozí slovní potyčce mu dal opakovaně pěstí do hlavy. Když mladík upadl na zem,  kopal do něj. Mladík skončil s otřesem mozku a pochroumanými žebry v nemocnici. Zde si ho nechali pouhé dva dny na pozorování, ale z útoku se léčil až do října, kdy byl opět práceschopný.

Incident se odehrál v Babicích na zahradě rodinného domku, kde se parta mladých lidí sešla za zábavou. 

Soud mohl tentokrát rozhodovat pouze na základě výpovědí svědků, kterých vyslechl hned sedm.
Pět z nich se shodlo, že to byl právě Hop, kdo zaútočil, a že do Babic přijel s úmyslem se prát. Hop ale stále tvrdí, že nic takového neudělal.
„Nevím, co na to říct. Nevím ani, proč to jeho kamarádi tvrdí. Myslím, že ze mě pan poškozený chce jen vytáhnout peníze. Vypadám tady jako nějaký hrdlořez, ale nic jsem neudělal. On napadl mě a já ho jen chytil za mikinu a odhodil ho do trávy,“ řekl Hop.

Ve prospěch Hopa svědčil pouze jeho bratranec a také jeho bývalá partnerka. Její výpověď však byla velmi zvláštní. Nejdříve odmítala vypovídat a odůvodnila to tím, že se Hopa bojí a nechce s ním mít nic společného.

„Výpověď bývalé družky obžalovaného nemůže být pro soud zásadní, protože mohla být ovlivněna strachem. Co se týká bratrance obžalovaného, ten je jako svědek nevěrohodný, neboť tvrdil v jedné  naprosto podstatné věci pravý opak. Pro soud byla zásadní výpověď dovozce pizzy, který se v kritickou dobu nacházel na místě incidentu. Tento nestranný svědek jednoznačně označil za agresora obžalovaného,“ uvedl soudce Jan Švígler.

Hop byl původně obviněn z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, kde mu hrozil úhrnný trest odnětí svobody až na 10 let. Protože nebylo možné dokázat razantnost jeho úderů, byl skutek překvalifikován na ublížení na zdraví.

Rozsudek ještě není pravomocný, neboť státní zástupkyně, která pro Hopa navrhovala mnohem přísnější potrestání,si ponechala lhůtu na rozmyšlenou. Stejně tak učinil i Hopův advokát.