Za násilí, kterého se dopustil na jednačtyřicetiletém muži z Domažlic, byl potrestán čtyřletou podmínkou s dohledem.

Varga měl velké štěstí, že se ke svému činu přiznal, spolupracoval a dosud žil spořádaným životem. Trest, který si vyslechl, byl velmi mírný, hrozilo mu až desetileté vězení.

Ke rvačce, jíž kvůli žárlivosti vyprovokoval právě Varga, došlo 9. března 2013 před domažlickou kavárnou v Michlově ulici.

„Žárlil jsem, byl jsem opilý a naštvaný. Je to poprvé, co jsem udělal takovou hloupost. Neměl jsem nejmenší důvod zbít pana poškozeného. Chtěl bych se mu zde před všemi omluvit," řekl Varga. Napadený muž jeho omluvu přijal a v soudní síni si podali ruce.

„Opravdu neměl důvod mě napadnout. Stál jsem venku a on mi z ničeho nic dal pěstí do obličeje. To mě poslalo k zemi, pak už jsem cítil jak do mne někdo kope. Kdo to byl, nevím. Napadení trvalo pár vteřin, schytal jsem nejméně deset kopanců," řekl napadený muž.

Zda do ležícího muže kopal Varga nebo někdo jiný, se nepodařilo prokázat.

Právě rány pěstí do obličeje způsobily napadenému muži zranění, z nichž se několik dní léčil.
Měl zlomené obličejové kosti, osm dní viděl jen na jedno oko a měsíc trpěl dvojitým viděním.

Vargova obhájkyně se snažila soud přesvědčit, aby byl jeho čin překvalifikován na přečin ublížení na zdraví, neboť poškozený utrpěl pouze lehká zranění bez trvalých následků. To soud odmítl.

„Jednoznačně byla naplněná skutková podstata těžkého ublížení na zdraví. Právě proto, že poškozený nemá trvalé následky a není omezen ve způsobu života, je čin hodnocen jako těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Protože se obžalovaný omluvil, spolupracoval a nebyl dosud trestán, byl mu výjimečně uložen podmíněný trest," odůvodnil rozsudek soudce Milan Anderle.

Varga musí uhradit poškozenému deset tisíc korun a VZP náklady za jeho léčbu, které přesahují částku šest tisíc korun.