Senior, který řídil VW Polo, podle obžaloby nedal 4. srpna 2019 na křižovatce nedaleko Lomce na Klatovsku přednost Hondě Civic, jedoucí po hlavní silnici. Vozy se střetly, honda se dostala do smyku a vjela do protisměru, kde do ní narazila Dacia Logan, v níž cestovali manželé z Plzně. Ti utrpěli zhmoždění hrudníku a další zranění, hůře ale dopadl mladý pár v hondě. Šestadvacetiletá dívka zemřela na místě, její stejně starý partner po několika hodinách podlehl vážným zraněním v nemocnici. Podle soudních znalců z oboru zdravotnictví neměli ani v jednom případě lékaři šanci, zranění obou mladých lidí byla příliš fatální.

Krbec před soudem vinu odmítl. Tvrdil, že řidiči do cesty nevjel a že pravidla silničního provozu neporušil. „Jel jsem od Dolní Lhoty. Zůstal jsem stát na křižovatce a rozhlížel se. Vtom přijelo zleva to auto, které jelo víc jak stovkou. Vůz o mě škrtl, odrazil se a jel šikmo k levé straně, kde narazil do protijedoucího auta. Kdybych nestál, tak už tady nejsem,“ nabídl svůj pohled Krbec. Dodal, že i když mu řidičský průkaz po nehodě zůstal, usedl za volant jen párkrát. „Dnes už nejezdím vůbec, mám to pořád před očima,“ řekl.

V soudní síni po celou dobu líčení panovala tíživá atmosféra, neboť se jej účastnili pozůstalí. Zejména při čtení fatálních zranění obou mladých lidí nedokázaly jejich matky zadržet slzy.

Líčení bylo odročeno na únor, kdy bude vyslechnut soudní znalec a čtyři přímí svědci střetu. Krbcovi hrozí až šest let vězení. Pozůstalí po něm navíc požadují odškodné ve výši cca 4,2 milionu korun. Zhruba 1,8 milionu jim již pojišťovna uhradila.