Domažlický okresní soud řešil ve čtvrtek případ ukrajinského lékaře Domažlické nemocnice Jurije Talanova, který v noci na 1. června 2020 ordinoval na interní ambulanci opilý. Nestandardního chování si u něj všiml pacient, který měl zdravotní potíže. Lékař jej nutil dělat dřepy a kliky, což pacient odmítl, přistoupil jen na lehčí cviky, po niž se mu však přitížilo a nakonec jej sanitka převezla do nemocnice v Plzni.

Ještě tu noc vyjížděli na místo policisté, kteří lékaře našli spícího na střeše nemocnice. Hlídce nadýchal 1,6 promile.

Podle serveru Novinky.cz se lékař před soudem k pití ve službě doznal. "Pohádal jsem se doma s manželkou. Chtěla se rozvést a vzít si děti. Dostal jsem se do velkého psychického stresu a myslel si, že alkoholem se mi uleví," uvádí Novinky z výpovědi Talanova. Po alkoholu dle svých slov však sáhl až poté, co sanitka odvezla zmíněného pacienta.

Lékař neměl problémy s alkoholem poprvé. Z úst soudce zazněla zpráva z nemocnice v Rumburku, kde Talanov také pracoval. "Měl problémy s alkoholem. Snažili jsme se mu v boji s ním pomáhat ze všech sil, nakonec profesně selhal a my s ním museli ukončit pracovní poměr," cituje server Novinky.cz slova soudce.

Soud bude pokračovat výslechy svědků.

Kamenný Poštuc most patřil k jedné z nejstarších pošt v Čechách.
Senzibil lokalizoval zavalený Poštuc most, Klenečští zvažují další postup