Podle serveru Idnes.cz plzeňský soud v pondělí uznal vinným jednačtyřicetiletého Václava Prokůpka a určil mu za výtržnictví dvouměsíční trest odnětí svobody s roční podmínkou.

K útoku na bývalého poslance došlo v červnu 2009 přímo v Prešovské ulici v Plzni. Útočník začal nadávat a bít Vilímce pěstmi do hlavy a horní poloviny těla poté, co v něm poznal politika ODS.

„Byl jednoznačně posilněn alkoholem. V té chvíli se choval jako někdo, kdo si očividně chce vybít zlost," vzpomenul na incident Vilímec. „Dokonce tvrdil, že jsem ho musel znát, ale já jsem ho nikdy předtím neviděl a nevypozoroval jsem, že jde o nějakého aktivního politika," sdělil Deníku. Vilímec následně napadení policii ani neohlásil. Slíbil totiž útočníkovi, že pokud ho nechá být, nebude nic hlásit.

„Vnímal jsem ho navíc jako člověka, který má očividně nějaké osobní problémy, i proto jsem trestní oznámení nepodal," doplnil Vilímec.

Prokůpek od začátku tvrdil, že Vilímce nezbil, že k události vůbec nedošlo a politik si chtěl zvýšit popularitu poté, co byl ten den sesazen z kandidátky.

U soudu podle Idnes.cz uvedl, že v době, kdy měl být Vilímec napaden, vůbec nebyl v České republice, ale na tenisovém utkání v Maďarsku.

Podle soudce Vladimíra Žáka však o zmíněném utkání nikdo neví a na uvedeném místě už v té době nebyly kurty, ale aquapark. Prokůpkův telefon se navíc v onen den připojoval k vysílači u plzeňského náměstí a jeho klubová karta v té době zaznamenávala vypitá piva v podniku v Prešovské ulici. Prokůpek marně přesvědčoval soudce, že mobilní telefon v té době používal příbuzný.

„Verdikt soudu nechci nijak komentovat, ale je dobře, že se to celé vyšetřilo a že soud konal. V případě pana Prokůpka totiž nejde o jedinou takovou záležitost," poznamenal Vilímec. Prokůpek také dostal zatím nepravomocně osmnáctiměsíční podmínku za rvačku s penzistou na Rokycansku.

Václav Prokůpek se mimo mnoho jiných aktivit stal i lídrem Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji. Vedení politické strany se však od něho distancovalo. Podle nich jmenovaný zatajil svoji politickou minulost a lživě informoval o svém společenském postavení.

Soud už Prokůpka za zbití Vilímce odsoudil před třemi lety, odvolací soud ale verdikt zrušil a případ putoval zpět k okresnímu soudu.

„Obávám se však , že to celé ještě bude pokračovat," dodal na závěr Vilímec. Prokůpek, se kterým se Deníku nepodařilo spojit, totiž po pondělním vyhlášení rozsudku uvedl, že se bude odvolávat.