Nyní se obracejí s žádostí o pomoc na veřejnost a hledají svědky i mezi českými občany. Svědci by svými informacemi mohli pomoci německým policistům objasnit případ.

„Kolegové z Bad Kötztingu pátrají po jednom nebo více pachatelích, kteří zastřelili v polovině května dva rysy a jejich čtyři přední nohy odhodili v lesním porostu u Lamu, a to v blízkosti německo-české státní hranice. Rozsáhlá policejní vyšetřování probíhající v úzké spolupráci se Státním zastupitelstvím Regensburg dosud nevedla k objasnění tohoto případu," přibližuje domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Našim sousedům jde o potrestání těch, kteří dvě chráněné největší evropské kočkovité šelmy upytlačili.

„Bavorské státní ministerstvo pro životní prostředí a ochranu spotřebitelů vypsalo za poznatky, které povedou k vypátrání pachatele či pachatelů, odměnu ve výši 10 000 eur. Odměnu nelze soudně vymáhat ani jiným způsobem nárokovat. Je určena soukromým osobám, nikoliv veřejným činitelům, kteří mají profesní povinnost potírat trestnou činnost.," vysvětluje mluvčí.

Veškeré informace přijmou němečtí policisté z Kötztingu na tel. čísle 0049–9941/9431–0. Našinci, kteří by chtěli s dopadením pytláka(ků) pomoci, se mohou obrátit také na jejich české kolegy z Oddělení mezinárodních vztahů ve Schwandorfu, a to prostřednictví české policejní linky 974 814 307.