"Tachovští kriminalisté se zabývají případem střelby, ke které došlo 19. října v nočních hodinách v malé obci na Konstantinolázeňsku. V souvislosti s tím byl zadržený 46letý muž, který svoji legálně drženou samonabíjecí zbraní opakovaně vystřelil na neobývaný a neprovozovaný objekt místního hostince s cílem poškodit majetek domnělého soka," informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Jak dodala, den před noční střelbou se měl zadržený muž pohádat se svojí manželkou. Tu následně i fyzicky napadl. "V souvislosti s tím žena utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici bez nutnosti hospitalizace," doplnila mluvčí.

Podle informací Deníku se měl incident odehrát v Okrouhlém Hradišti a hostinec byl v době útoku prázdný. Na fasádu objektu bylo vystříleno několik desítek ran, zraněn naštěstí nikdo nebyl.

Policejní komisař obvinil zadrženého muže ze spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, přečinu výtržnictví a přečinu poškození cizí věci. "Státnímu zástupci podal podnět s návrhem na vzetí obviněného do vazby, který soud dnes v odpoledních hodinách akceptoval," uvedla Jiroušková.