Na pouhých pět set korun si přišli tři muži při vloupání do Výchovného ústavu v Hostouni. Mnohonásobně vyšší hodnotu měl přitom samotný kovový trezor, který kvůli krádeži vkladních knížek vytrhli ze zdi. Stál přes 30 tisíc korun.

Z této a dalších krádeží, kterých se podle obžaloby dopustili vloni v lednu, se zpovídali před domažlickým soudem Arnošt Balog, Jakub Domín a Karel Gašpár.

Obžalovaný Domín tvrdí, že byl ke krádežím donucen.

„Gašpár mě týráním, vydíráním a mlácením přinutil, abych s ním kradl," řekl před soudem Domín.
Stěžoval si i na postup policie při výslechu. „Nechali mě připoutaného šest hodin, protože jsem nechtěl vypovídat proti Balogovi. Všechno jsem jim při výslechu řekl, protože jsem měl strach z Gašpára," dodal Domín.
Balog svou účast při krádežích  zcela odmítá.

„O krádežích jsem nic nevěděl. Dva dny po zatčení Gašpára a Domína pro mě přijela policie do Sokolova. Neměl jsem tušení, co se děje. V době, kdy oni kradli, jsem byl s manželkou a matkou. Myslím, že se mi Gašpár mstí za to, že jsem se kdysi vyspal s jeho přítelkyní," řekl obžalovaný Balog. U soudu si vyžádal svědectví své matky a manželky, na což soud přistoupil.

Obžalovaného Gašpára, kterého jeho údajní spolupachatelé označují jako hlavního viníka a který je nyní v Anglii, zastupoval u soudu jeho advokát.

Ačkoliv všichni tři už měli pletky ze zákonem, na Baloga a Domína se vztahovala amnestie, takže v případě prokázání viny jim hrozí pouze podmínka. Do vězení by mohl jít pouze Gašpár. Jak soud o vině či nevině  tří mladíků rozhodně, není jisté, líčení bylo odročeno na  19. března.