Pliska se v minulosti nechvalně proslavil tím, že se vydával na sociálních sítích za útočníka hokejové Plzně Davida Stacha. Podařilo se mu oblafnout čtyři dívky, jež mu v iluzi, že komunikují s pohledným sportovcem, poslaly své nahé fotografie. Pliska poté ženy, z nichž nejmladší bylo 17 let, vydíral, když po nich požadoval sex. Klatovský soud ho za to potrestal 2,5 roky vězení, které mu podmíněně odložil na zkušební dobu tří let.

Teď měl Pliska znovu stanout před soudem, ovšem plzeňským. Obžaloba ho viní z toho, že maskovaný kuklou a s pistolí v ruce zastavil v Horšovském Týně v roce 2014 procházející dívku, kterou přiměl k vydání peněz a poté ji donutil kleknout a požadoval orální sex. Plakající dívka ho nakonec uprosila, ať ji nechá být, přesto jí ale podle obžaloby způsobil psychickou újmu.

Fotogalerie z loňského srpna, kdy Pliska stanul před klatovským soudem:

Soud musel být kvůli výpadku odročen na konec května, Pliskovi hrozí až 12 let vězení.

Zrušena byla i některá další líčení. „Jde o naprosto ojedinělý výpadek, žádný podobný nepamatuji,“ řekla Deníku mluvčí Krajského soudu v Plzni Lucie Jíchová. „Záleží zcela na jednotlivém soudci, zda jednání zruší,“ dodala s tím, že za tento technický problém sice krajský soud nemůže, avšak proplatí náhrady cestovného, pokud to budou svědci požadovat.