Jak policisté po dopadení řidiče zjistili, jednalo se o 29letého muže, který není policii neznámý.

"Řidiči neuposlechl výzvu a ujížděl směrem ke koupališti na Podhájí, kde byl dostižen hlídkou Policie ČR, která jej pronásledovala. Provedenou kontrolou bylo na místě zjištěno, že řídil motorové vozidlo, ačkoliv má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, kdy mu tato činnost byla zakázána Okresním soudem Plzeň-sever, a to do prosince 2009. Řídil tedy motorové vozidlo, ačkoliv není držitelem řidičského oprávnění podle zvláštního zákona, které by ho opravňovalo k řízení motorových vozidel," uvedla mluvčí policistů Jaroslava Roubalová a dodala,k že výtečník navíc "nadýchal".

"Dechovou zkouškou přístrojem Dräger mu byla naměřena hladina 1,15 promile alkoholu. Dále na místě provedenou lustrací bylo zjištěno, že na něj byůl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.

Horšovskotýnští policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky. Poté ho policisté eskortovali do věznice Plzeň - Bory.