„Neznámý pachatel přestříhal drátěné pletivo a vzniklým otvorem vstoupil na pozemek chaty. Kamenem rozbil okno a vnikl do objektu. Zde jej vyrušil hlasitý alarm, a tak aniž by něco odcizil, utekl. Majiteli i přesto, že nestačil nic ukrást, způsobil dvoutisícovou škodu na poškozeném oplocení a okně," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V tentýž den se zloděj prostříhal plotem v chatové oblasti U Vodárny v Domažlicích. Protože tato chata nebyla opatřena alarmem, měl zloděj žně.
„Prošel k chatě, kde rozbil okno a vlezl dovnitř. Našel svazek klíčů a pomocí jednoho si odemkl kůlnu a odcizil z ní dámské jízdní kolo značky Author za 12 000 korun," pokračuje Brožová.

V souvislosti s vícero oznámeními o vloupáních do chat by měli být majitelé rekreačních objektů obezřetní.
„Slyšeli jsme, že tady řádí škodná. Abych řekl pravdu, nemám v chatě nic cenného, ale vadilo by mi, kdybych zjistil, že se mi tady někdo povaloval. Jenže, co s tím? Kdo se bude chtít dostat dovnitř, tak se tam dostane," řekl domažlický chatař Petr.

Možnosti tu ale jsou.
„Nejlépe je zabezpečit chatu certifikovanými mechanickými zábrannými prostředky. Věnovat je třeba pozornost zejména vstupním dveřím, oknům, verandám. Pro vyšší standard ochrany je vhodné využít alarm. Pro případ vloupání je dobré pořídit si fotodokumentaci cenných věcí, i když ty je lepší v rekreačním objektu nenechávat, ale odvézt na bezpečné místo. Při podezření na vykradení chaty zásadně nevstupovat do objektu, neuklízet po zlodějích a okamžitě věc oznámit na policii. Policisté neprovádí pouze represi, ale pomocí preventivních kontrol chatových oblastí, rozhovorů a navazováním neformálních vztahů s chalupáři předcházejí možné majetkové kriminalitě," radí Brožová.

V platnosti zůstává nabídka majitelům zahrad, kteří by měli zájem o důkladnější kontroly svých nemovitostí v zimních měsících.
„Ti mohou odevzdat na služebnu městské policie klíče od vstupních vrátek a strážníci při dalších kontrolách obejdou všechny stavby na jejich pozemku a majitele zahrady o provedené kontrole a jejím výsledku vyrozumí," řekl Václav Kubaň, který má v domažlické městské policii na starosti prevenci.