„Neznámý pachatel měl vniknout do neuzamčené šatny žáků a v jedné ze skříněk vzít z batohu PET lahev s limonádou a vhodit do ní neznámou látku. Po jejím vypití se u 16letého učně objevily zdravotní potíže a musel vyhledat lékařskou pomoc. Z lahve se údajně napili i jeho tři spolužáci,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková s tím, že šetření pokračuje a obsah lahve putoval na expertizu kvůli přesnému zjištění obsahu.

Zjišťovali jsme, kdo věc nahlásil polici, co hrozí tomu, kdo do limonády neznámou látku vhodil. S ohledem na to, že se proslýchalo cosi o garnulích, zajímalo nás, zda mohlo jít například o granule na hubení hlodavců.

„Dostali jsme oznámení z učiliště.Těžko lze hodnotit bez výsledků expertízy, zda látka mohla závažným způsobem poškodit zdraví nebo ohrozit život těch, kteří se z lahve napili. Z toho důvodu nelze ani předjímat, jaký trest by hrozil pachateli. Skutek může naplňovat celou řadu trestných činů, může jít ale také o nejapný žert nebo nedbalost. Co se týče vámi uvedených granulí, je to jedna z možných verzí, neboť nástaqraha od deratizátora se v areálu nachází,“ uvedl Deníku vedoucí Územního odboru služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelůství policie Západočeského kraje v Domažlicích Miroslav Vokáč.

Podle jeho slov je zmíněná látka na rozboru, dále je zkoumána moč a krev těch, kteří se z lahve napili.

„Jsem o všem informován, ale zatím se neví, zda nešlo pouze o zkaženou limonádu nebo něco jiného. Nechali jsme na policii, ať vše vyšetří. Nemá cenu se dohadovat, co v lahvi bylo, slyšel jsem různé spekulace, ale my čekáme na fakta,“ uvedl Deníku ředitel horšovskotýnské školy Václav Švarc.