Za přepadení herny v Holýšově a napadení jejího zaměstnance skončil ve vazbě osmnáctiletý mladík z Domažlicka a jeho čtyřiatřicetiletý společník z Kralovicka. Kriminální policie navrhla státnímu zástupci návrh na vzetí do vazby, soudce vazbu akceptoval.

Do herny oba muži vtrhli 23. července uprostřed noci. Podle kamerového záznamu měl jeden z nich v ruce sekeru, druhý dřevěné prkno či kousek trámku, kterým zaměstnance herny napadli.

„Osmatřicetiletého muže obsluhujícího hernu opakovaně udeřili do hlavy a způsobili mu život ohrožující těžké poranění hlavy,“ popsala policejní mluvčí Martina Korandová s tím, že mu vzápětí prohledali oblečení a posvítili si i na celou hernu. Z ní si odnesli peníze a utekli. O jak vysoký peněžní obnos se jednalo, policie neupřesnila. 

Pracovník herny po napadení skončil v nemocnici, kde musel podstoupit neodkladnou operaci.

Obviněný a jeho spolupachatel měli při loupeži zakryté hlavy. Když policie prohledala místo činu a prohlédla kamerové záznamy, objevila mimo jiné i vyrobené kukly.

„Na základě všech výsledků pojali policisté podezření právě na tyto dva muže a 12. srpna ráno je zadrželi. Mladšího na jedné ubytovně v Holýšově a druhého v Kralovicích. Po provedení potřebných úkonů proběhly výslechy a oba se  k činu doznali,“ doplnila Korandová.

O jak brutální útok na obsluhu se při přepadení herny dopustili, se můžete podívat ve videu z kamerového záznamu.