„Muž se trestných činů dopustil tím, že 29. září v době od 23:15 hodin do třetí hodiny následujícího dne v obci Chodov na Domažlicku a pak také přímo v Domažlicích, ve Vodní ulici, násilím a pohrůžkou násilí přinutit 18letého mladíka z Domažlicka k podpisu smlouvy o pronájmu jeho osobního vozidla Seat Cordoba. V obci Chodov měl obviněný poškozeného nejméně jednou udeřit pěstí do obličeje. V Domažlicích ve Vodní ulici majiteli vozu vyhrožoval, že jej odveze na neznámé místo, kde ho bude držet do té doby, dokud smlouvu o pronájmu vozidla nepodepíše, což mladík ze strachu učinil,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Podle zjištění policie seKlatovan seatu zmocnil a neoprávněně, proti vůli jeho majitele, auto užíval. V pátek 3. října ho deset minut před třetí hodinou v noci zastavila hlídka Policie ČR ve Kdyni na Domažlicku.

„Policisté jej kontrolovali ve Kdyni na křižovatce Na Kobyle. Při lustraci řidiče a vozidla v policejních evidencích zjistili, že dotyčný muž není držitelem řidičského oprávnění, neboť mu byl rozhodnutím Okresního soudu v Klatovech uložen letos 22. května zákaz řízení motorových vozidel na dobu jednoho roku,“ doplnila Čejková.

Policisté se od operačního důstojníka při zásahu dozvěděli, že po vozidle Seat Cordoba bylo vyhlášeno pátrání a jeho řidič je podezřelý z trestné činnosti.
„Policisté muže i vozidlo zajistili k provedení dalších úkonů. Klatovan byl zatčen na základě příkazu, který vydal Obvodní soud Praha–zá〜pad a eskorta ho odvezla do policejní cely v Plzni,“ zakončila mluvčí domažlických policistů.