"Ve čtvrtek přijel s nákladním vozidlem značky DAF s připojeným návěsem osmatřicetiletý cizinec do Sušice. Před desátou hodinou dopoledne v areálu firmy otevřel nákladový prostor vozidla a zjistil, že uvnitř se mezi vaky s krmnou rýží nachází muž a případ oznámil na policii. Policisté vyjeli na místo a cizinec neprokázal svoji totožnost, kdy nepředložil žádný doklad a pouze ústně uvedl jméno a příjmení," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Uzavřený most v Klatovech a situace okolo.
Uzavírka mostu při výjezdu z Klatov rozčílila řidiče, stěžují si na značení

Není vůbec jasné, kdy cizinec do auta dostal, řidič projížděl Řeckem, Makedonií, Srbskem, Maďarskem a Rakouskem až do České republiky.

Případ převzali policisté z oddělení obecné kriminality, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. 

Cizince převzali policisté z oddělení cizinecké policie, kteří muže umístili do policejní cely. V případě bude vedeno správní řízení o vyhoštění z území Evropské unie a policisté v současné době realizují další úkony.