„Již dva dny předtím došlo na tomto místě k násilnému vniknutí do vozidla cizince. Neznámý pachatel rozbil okénko a odcizil osm kartonů cigaret, šest balíčků kávy a šest čokolád. Cizinec vyčíslil škodu na 8 300 korun,“ uvedla k předchozímu vloupání mluvčí domažlické policie Vladislava Čejková.

Také v úterý se vloupání odehrálo podle přibližně stejného scénáře.

„Dvě cizinky přijely do Folmavy v odpoledních hodinách. V místním obchodě si nakoupily – mezi jiným například čokolády, kávu, cigarety, limonády a filtry do překapávače. věci uložily na zadní sedadlo auta a přikryly dekou. Poté přejely k restauraci Český les a šly na večeři,“ líčí Čejková s tím, že po návratu ženy čekalo nemilé překvapení.

„Majitelka vozu zjistila, že má rozbité levé zadní boční okno a z auta zmizel nejen nákup, ale také osobní doklady a finanční hotovost 200 eur,“ doplňuje policejní mluvčí s tím, že způsobená škoda byla v tomto případě vyčíslena na téměř 17 tisíc korun.

„Policisté z domažlického obvodního oddělení si dělali malý průzkum, při kterém zjistili, že zhruba v každém čtvrtém zaparkovaném vozidle nechávají lidé věci, které bývají předmětem krádeží. Zejména jde o různé tašky, a batohy s peněženkami, doklady a mobilními telefony, často i s fotoaparáty. Pachatelé si taková vozidla poměrně snadno natypují a poté ve velice krátkém čase provedou krádež a z místa činu rychle ujedou,“ upozorňuje na neopatrnost řidičů a osádek aut mluvčí Čejková.