„Vraceli jsme se s manželkou z Plzně. Na přejezdu v Holýšově svítila červená, takže jsme museli zastavit. Stáli jsme tam úplně sami. Najednou jsem slyšel, jak cvakl centrál. Než jsem se stačil manželky zeptat, co se děje, stál u mého okýnka mladík s nožem v ruce. Nejdřív na mě řval, abych otevřel, pak se nožem pokoušel otevřít zámek, a když se mu to nedařilo, začal kopat do auta. Protože za námi nikdo nestál, povedlo se mi zacouvat a vjet do postranní uličky, kterou se dá přejezd objet,“ popisuje nepříjemný zážitek Marcel ze Kdyně a pokračuje: „Tam za rohem stál jeho komplic v černé mikině a s batohem na zádech. Původně jsem měl v plánu okamžitě zastavit na policejní služebně a vylíčit, co se mi stalo, ale pak jsem raději z auta ani nevystoupil. Nikdo mi v té chvíli nemohl zaručit, že nemají u sebe střelnou zbraň.“

Život sobě a svému muži zachránila svou pohotovostí manželka pana Marcela. 
„Manželka periferně viděla, že  k autu někdo zezadu běží, proto okamžitě reagovala a auto zamkla. To nás prakticky zachránilo. Já jsem byl připásaný, a tudíž úplně bezbranný. Než bych si stačil odepnout pás, měl bych nůž pod krkem,“ pokračuje Marcel.

Podle Marcela byl mladík s největší pravděpodobností zdrogovaný a takhle si zkoušel opatřit peníze.  „Rozhodně to nedělal poprvé. Měl to předem připravené, ten druhý jistil ústupovou cestu,“ říká Marcel.

Případ zatím neohlásil, ale v nejbližší době to určitě udělá.
„Zatím jsem to nehlásil. Nejsem si jistý, jestli mě nepoznal. Mám prostě strach o bezpečí své rodiny. Chtěl jsem, aby to lidé věděli a mohli být na podobnou situaci připraveni,“ dodal Marcel.

Zamčené auto je podle policistů opravdu na místě.
„Doporučujeme mít auto zamčené i během denní jízdy. Nejsou ojedinělé případy, kdy řidič stojí na křižovatce a zloději mu vykradou auto. V tu chvíli je řidič naprosto bezmocný. Co se týká tohoto případu, zamčené auto zachránilo muži život, nebo v tom lepším případě nepříjemné zranění,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.