Dosud nezjištěný zloděj, možná dvojice či parta nenechavců se v Domažlicích zaměřila na krádeže jízdních kol. Od počátku roku jich zmizelo několik a škoda, která byla způsobena jejich majitelům, už překročila 100 tisíc korun.

„Ke krádežím dochází hlavně na sídlištích. Jejich pachatel překonává překážku, to znamená, že rozlomí zámek nebo odstraňuje visací zámek u sklepů a sklepních kójí,“ uvádí Petr Šmíd, vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR v Domažlicích.

Zloděj je v tomto případě vybíravý a zároveň dobře ví, co krade, neboť se zaměřuje výhradně na kola vyšší hodnoty.

„Mně se 7. února ztratilo kolo, které bylo jen čtyři měsíce staré. Někdo mi ho ukradl ze sklepa bytovky,“ uvedl Deníku cyklista Jakub z Kovařovicovy ulice s tím, že jeho kolo stálo 35 tisíc korun.

„Tato slova musím, bohužel potvrdit. Mizí horská jízdní kola, ovšem nikoliv obyčejná, ale značková, která stojí od patnácti tisíc korun výše. Už máme nahlášeno sedm případů,“ upřesňuje policista Šmíd.

Horská kola se ztrácejí hned na několika místech města.

„Nejvíce dochází ke krádežím v Mánesově, Švabinského a Michlově ulici, tedy v prostoru sídliště Kozinovo pole. Ale zaznamenali jsme i další případy na opačném konci Domažlic. Dalším ohroženým prostorem jsou z našeho pohledu ulice Kozinova, Kosmonautů a Kovařovicova,“ doplňuje vedoucí obvodního oddělení.

Zajímalo nás, zda policisté přijali nějaká zvláštní opatření, která by eliminovala počet podobných krádeží.

„Řešíme to zvýšeným dozorem. Policisté jsou více posíláni do zmíněných oblastí. Hovoří tam s lidmi a nabádají je, aby zamykali vchodové dveře a všímali si zejména cizích a také podezřelých lidí, kteří se pohybují v jejich bytových domech,“ odpověděl Šmíd s tím, že z taktických důvodů nelze zmínit všechna opatření, která domažličtí policisté přijali.

Ve snaze dopadnout pachatele krádeží jízdních kol plánují domažličtí policisté i další preventivní a také kontrolní akce.