Na serveru ´Ulož to´ se objevilo video o délce 16 minut a 27 vteřin, na kterém figurují podle vyjádření soudce Jana Švíglera školačky z I. stupně.

Jeho existenci nahlásil Policii ČR správce serveru a ta vypátrala držitele nicku ´drobecek2´, který měl na veřejně přístupnou síť vložit video, a zabavila notebook a CD s pornofotografiemi dívek útlého věku.

„Na videu je svázané děvče, které provádí felaci muži a psovi, přičemž je stimulováno na genitáliích, a video ukazuje i další sexuální praktiky,” zaznělo u soudu.

Při hlavním líčení využil obžalovaný práva nevypovídat a soud vyslechl výpovědi jeho matky, dále bratra i jeho přítelkyně. Vypověděli, že neznali přihlašovací heslo obžalovaného. Soud měl sice k dispozici vyjádření kriminalisty-specialisty i poskytovatele internetového připojení, přesto nebylo možné stoprocentně prokázat, že obžalovaný se dopustil skutku, pro nějž je stíhán.

„V této fázi se soud ztotožňuje se shodnými názory obžaloby i obhajoby a odročuje hlavní líčení za účelem předvolání svědků,” uvedl soudce.

Budou předvoláni dva odborníci na informační technologie. Soud musí zjistit, zda se přes uživatelské jméno mladíka nemohl připojit někdo jiný a užívat IP adresu, která byla zjištěna v notebooku.

Případ budeme nadále sledovat.